Det komplette program for det Bilka 6-dagesløbet 2018 følger her.

Torsdag den 1. februar 2018

kl. 17.30 Dørene åbnes 

kl. 17.40 Præsentation af feltet til FØTEX 6 Dages Cup 

kl. 17.55 FØTEX 6 Dages Cup, 1. etape over 40 minutter  

kl. 18.35 Æresrunde FØTEX 6 Dages Cup 

kl. 18.40 Præsentation af feltet til MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb 

kl. 18.55 MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb, 1. etape over 50 omgange

kl. 19.15 Æresrunde MOGENS LIND Mini 6-dagesløb

kl. 19.30 Præsentation af feltet til det 56. københavnske BILKA 6-dagesløb 

kl. 20.00 BILKA Åbningsjagt over 75 minutter 

kl. 21.20 Show: Kim Larsen Jam 

kl. 21.35 VRS LADYS CUP, Scratch over 30 omgange 

kl. 21.50 1. spurtserie, 6 spurter med 6 omg. mellemrum: 
1. spurt: ELITE MILJØ Spurten; 2. spurt: DACHSER Spurten; 3. Spurt: STEFFCA Spurten; 4. spurt: SCOOTERSERVICE.DK Spurten; 5. spurt: BELFOR Spurten; 6. spurt: ATEA Spurten. 

kl. 22.05 LUNDBÆK HANSEN Longest Lap 
kl. 22.10 LEVEVIS Derny Grand Prix, Gruppe B over 40 omgange. 

kl. 22.25 Show: Kim Larsen Jam

kl. 22.40 VRS LADYS CUP Derny over 20 omgange

kl. 22.50 TOMs Omgang på tid for alle løb par 

kl. 23.20 VRS LADYS CUP Udskilningsløb med udskilning hver 2. omgang 

kl. 23.35 LEVEVIS Derny Grand Prix. Gruppe A over 40 omgange
kl. 23.50 HEINO CYKLER’S Gigant-Spurt over 10 omgange

kl. 00.00 Æresrunde for BILKA 6-dagesløbets førende par.

Fredag den 2. februar 2018

kl. 17.30 Dørene åbnes
kl. 17.35 Præsentation af feltet til 3-dages Junior/Ungdom Cup 

kl. 17.45 3-dages Junior/Ungdom Cup, 1. etape over 80 omgange 

kl. 18.10 Æresrunde for 3-dages Junior/Ungdom Cup 

kl. 18.15 FØTEX 6 Dags Cup. 2. etape over 40 minutter 

kl. 18.55 Æresrunde FØTEX 6 Dags Cup 

kl. 19.00 MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb, 2. etape over 50 omgange 

kl. 19.20 Æresrunde MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb 

kl. 19.30 Præsentation af BILKA 6-dagesfeltet 

kl. 19.45 2. spurtserie, 6 spurter med 6 omg. mellemrum: 1. spurt: ELITE MILJØ Spurten; 2. spurt: DACHSER Spurten; 3. spurt: STEFFCA Spurten;  4. spurt: SCOOTERSERVICE.DK Spurten; 5. spurt: BELFOR Spurten;  6. spurt: ATEA Spurten 

kl. 20.00 LUNDBÆK & HANSEN Par-Udskilningsløb med udskilning hver 3. omgang 

kl. 20.20 BILKA Jagt over 60 minutter 

kl. 21.25 Show: Kim Larsen Jam 

kl. 21.45 VRS LADYS CUP Udskilningsløb med udskilning hver 2. omgang 

kl. 22.00 LUNDBÆK & HANSEN Longest Lap 

kl. 22.10 LEVEVIS Derny Grand Prix, Gruppe B over 40 omgange 

kl. 22.25 VRS LADYS CUP Longeste Lap 

kl. 22.35 LEVEVIS Derny Grand Prix, Gruppe A 
over 40 omgange
kl. 22.50 LUNDBÆK & HANSEN Udskilningsløb med udskilning hver 2. omgang 

kl. 23.05 VRS præsenterer LADYS CUP Pointløb over 10 km 

kl. 23.20 Show: Kim Larsen Jam 

kl. 23.40 TOMs Omgang på tid for alle løbets par 

kl. 00.10 HEINO CYKLER’S Gigant-Spurt over 10 omgange - æresrunde 

kl. 00.20 VRS LADYS CUP Derny over 20 omgange 

kl. 00.30 BILKA jagt over 30 minutter 
kl. 
01.00 Æresrunde for 6-dagesløbets førende par

Lørdag BTs eftermiddag den 3. februar 2018
kl. 11.45 Dørene åbnes 

kl. 11.55 3-dages Junior/Ungdom Cup, 2. etape over 100 omgange
kl. 12,30 Æresrunde Junior/Ungdom Cup 

kl. 12.35 MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb, 3. etape over 40 omgange 

kl. 12.55 Æresrunde MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb
kl. 13.00 Præsentation af BILKA 6-dagesfeltet

kl. 13.15 3. spurtserie, 6 spurter med 6 omg. mellemrum: 1. spurt: ELITE MILJØ Spurten; 2. spurt: DACHSER Spurten; 3. spurt: STAFFCA Spurten; 4. spurt: SCOOTERSERVICE.DK Spurten; 5. spurt: BELFOR Spurten; 6. spurt: ATEA Spurten. 

kl. 13.30 LEVEVIS Derny Grand Prix, Gruppe B 

kl. 13.40 LUNDBÆK & HANSEN Udskilningsløb med udskilning hver 2. omgang 

kl. 13.55 LEVEVIS Derny Grand Prix, Gruppe A
kl. 14.05 LUNDBÆK & HANSEN Longeste Lap 

kl. 14.15 BILKA Jagt over 75 omgange 

kl. 14.35 MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb, 4. etape over 40 omgange 

kl. 14.55 Æresrunde MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb
kl. 15.00 VRS LADYS CUP Scratch Race over 16 omgange 

kl. 15.20 BT siger tak for i eftermiddag



Lørdag aften den 3. februar 2018
kl. 17.30 Dørene åbnes 

kl. 18.10 FØTEX 6 Dages Cup. 3. etape over 60 minutter 

kl. 19.10 Æresrunde FØTEX 6 Dages Cup 

kl. 19.30 Præsentation af BILKA 6-dagesfeltet 

kl. 19.45 4. spurtserie, 6 spurter med 6 omg. mellemrum: 1. spurt: ELITE MILJØ Spurten; 2. spurt: DACHSER Spurten; 3. spurt: STEFFCA Spurten; 4. spurt: SCOOTERSERVICE.DK Spurten; 5. spurt: BELFOR Spurten; 6. spurt: ATEA Spurten. 
kl. 20.00 LUNDBÆK & HANSEN Par-Udskilningsløb med udskilning hver 3. omgang 

kl. 20.20 BILKA Jagt over 60 minutter 

kl. 21.25 Show: Kim Larsen Jam 

kl. 21.45 VRS LADYS CUP Scratch Race over 12 omgange 

kl. 21.55 LUNDBÆK & HANSEN Longest Lap 

kl. 22.05 LEVEVIS Derny Grand Prix, Gruppe B 

kl. 22.20 LUNDBÆK & HANSEN Udskilningsløb med udskilning hver 2. omgang

kl. 22.35 VRS LADYS MADISION UCI PARLØB over 20 km 

kl. 23.05 LEVEVIS Derny Grand Prix, Gruppe A 
kl. 23.20 Show: Kim Larsen Jam 
kl. 23.40 TOMs Omgang på tid for alle løbets par 
kl. 00.10 HEINO CYKLER’S Gigant-Spurt over 10 omgange 
kl. 00.20 BILKA Jagt over 40 minutter 
kl. 01.00 Æresrunde for 6-dagesløbets førende par

Bilka Billies Bedste Børneklub familiesøndag med fastelavnsfest den 4. februar 2018
kl. 11.30 Dørene åbnes 
kl. 12.05 FØTEX 6 Dages Cup. 4. etape over 40 minutter 
kl. 12.45 Æresrunde FØTEX 6 Dages Cup 
kl. 12:45 Bilka Billies starter tøndeslagning på inderkredsen
kl. 12.50 3-dages Junior/Ungdom Cup, FINALE 3. etape over 100 omgange. 
kl. 13.25 Æresrunder Junior/Ungdom Cup 
kl. 13.30 MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb, 5. etape over 50 omgange
kl. 13.50 Æresrunde MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb 
kl. 14.00 Præsentation af BILKA 6-dagesfeltet 
kl. 14.15 5. spurtserie, 6 spurter med 6 omg. Mellemrum 1. spurt: ELITE MILJØ Spurten; 2. spurt: DACHSER Spurten; 3. Spurt: STEFFCA spurten; 4. spurt: SCOOTERSERVICE.DK Spurten; 5. spurt: BELFOR Spurten; 6. spurt: ATEA Spurten 
kl. 14.30 Par Nr. 9 udfordre Par Nr. 7 
kl. 14.40 Danske 6-dagesryttere udvælger de bedst udklædte børn 
kl. 14.55 LEVEVIS Derny Grand Prix, Gruppe B 
kl. 15.10 LUNDBÆK & HANSEN med udskilning hver 2. omgang. 
kl. 15.25 LEVEVIS Derny Grand Prix, Gruppe A 
kl. 15.40 Omgang på tid for alle løbets par 
kl. 16.10 Show: Kim Larsen Jam 
kl. 16.30 MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb. Par-Udskilningsløb med udskilning hver 2. omgang 
kl. 16.40 LUNDBÆK & HANSEN Longest Lap 
kl. 16.45 HEINO CYKLER’S Gigant-Spurt over 10 omgange
kl. 16.55 BILKA Jagt over 60 minutter 
kl. 17.55 Æresrunde for 6-dagesløbets førende

Mandag den 5. februar 2018
kl. 17.30 Dørene åbnes. 
kl. 17.40 FØTEX 6 Dages Cup. 5. etape over 60 minutter 
kl. 18.40 Æresrunde FØTEX 6 Dages Cup 
kl. 18.45 MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb, 6. etape over 50 omgange 
kl. 19.00 Æresrunde MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb. 
kl. 19,30 Præsentation af BILKA 6-dagesfeltet
kl. 19.45 6. spurtserie, 6 spurter med 6 omg. mellemrum: 1. spurt: ELITE MILJØ Spurten; 2. spurt: DACHSER Spurten; 3. spurt: STEFFCA Spurten; 4. spurt: SCOOTERSERVICE.DK Spurten; 5. spurt: BELFOR Spurten; 6. spurt: ATEA Spurten. 
kl. 20.00 LUNDBÆK & HANSEN Par-Udskilningsløb med udskilning hver 3. omgang 
kl. 20.20 TOMs Omgang på tid for alle løbets par 
kl. 20.50 LUNDBÆK & HANSEN Longest Lap 
kl. 21.00 LEVEVIS Derny Grand Prix, Finale for de 8 bedste par. 60 omg. med afløsning midtvejs. Præmieoverrækkelse 
kl. 21.25 LUNDBÆK & HANSEN Udskilningsløb med udskilning hver 2. omgang 
kl. 21.35 Show: Kim Larsen Jam 
kl. 21.55 HEINO CYKLER’S Gigant-Spurt over 10 omgange 
kl. 22.05 BILKA 75 km Parløbshandicap 
kl. 23.40 Æresrunde for 6-dagesløbets førende par

Tirsdag den 6. februar 2018
kl. 17.35 Dørene åbnes 
kl. 17.45 FØTEX 6 Dages Cup. 6. etape over 50 minutter 
kl. 18.35 Æresrunder FØTEX 6 Dages Cup. Top-3 
kl. 18.45 MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb, 7. etape over 50 omgange. 
kl. 19.05 Æresrunder for alle MOGENS LIND VVS Mini ryttere
kl. 19.40 Præsentation af BILKA 6-dagesfeltet 
kl. 20.00 7. spurtserie, 6 spurter med 6 omg. mellemrum: 1. spurt: ELITE MILJØ Spurten; 2. spurt: DACHSER Spurten; 3. spurt: STEFFCA Spurten; 4. spurt: SCOOTERSERVICE.DK Spurten; 5. spurt: BELFOR Spurten; 6. spurt: ATEA Spurten - Præmieoverrækkelse 
kl. 20.25 BILKA Jagt over 30 minutter 
kl. 21.00 Præsentation af vinderne i FØTEX 6 Dages Cup & MOGENS LIND VVS Mini 6-dagesløb 
kl. 21.05 LUNDBÆK & HANSEN Longest Lap 
kl. 21.15 LUNDBÆK & HANSEN Par-Udskilningsløb med udskilning i hver 2. omgang 
kl. 21.35 Særlig begivenhed  
kl. 21.45 LEVEVIS Derny Super-Revanche, for de 8 bedste par. 60 omgange med afløsning midtvejs 
kl. 22.05 LUNDBÆK & HANSEN Udskilningsløb med udskilning hver 2. omgang 
kl. 22.20 TOMs Omgang på tid for alle løbets par 
kl. 22.50 HEINO CYKLER’S Gigant-Spurt over 10 omgange 
kl. 23.00 BILKAs store Finalejagt over 1 time 
kl. 00.00 Sejrsceremoni og æresrunder for løbets tre bedste par