Torsdag den 26. januar
kl. 17.30 Dørene åbnes
kl. 17.40 Præsentation af feltet til FØTEX 6 Dages Cup
kl. 17.55 FØTEX præsenterer 1. etape af 6 Dages Cup over 40 minutter
kl. 18.35 Æresrunde
kl. 18.40 Præsentation af feltet til POSTNORD Mini 6-dagesløb
kl. 18.55 POSTNORD Mini 6-dagesløb, 1. etape over 50 omgange
kl. 
19.15 Æresrunde POSTNORD Mini 6-dagesløb
kl. 
19.20 Ryttere klar til præsentation
kl. 
19.30 Præsentation af feltet til det 55. københavnske 6-dagesløb<
kl. 20.00 LUNDBÆK & HANSEN Åbningsjagt over 75 minutter
kl. 21.20 Musik: Fede Finn & Funny Boys
kl. 21.40 ADDRESS præsenterer LADIES CUP Scratch løb over 30 omgange
kl. 21.55 1. spurtserie, 6 spurter med 6 omg. mellemrum: 
1. spurt: ELITE MILJØ Spurten; 2. spurt: DACHSER Spurten; 3. Spurt: STEFFCA Spurten; 
4. spurt: BELFOR Spurten; 5. spurt: BECKERS MALING Spurten; 
6. spurt: ATEA Spurten
kl. 
22.10 GAVER UDEN GRÆNSER præsenterer 500 meter på tid med afløsning for to udvalgte par
kl. 22.20 HANSEN TECHNOLOGIES Derny Grand Prix, Gruppe B over 40 omgange
kl. 
22.35 SISMIC BIKE WEAR præsenterer Udskilningsløb med udskilning hver 2. omgang
kl. 
22.50 ØLSTYKKE DYREKLINIK præsenterer Omgang på tid for alle løb par
kl. 23.20 ADDRESS præsenterer LADIES CUP Udskilningsløb med udskilning hver 2 omgang
kl. 
23.35 HANSEN TECHNOLOGIES Derny Grand Prix. Gruppe A over 40 omgange
kl. 23.50 HEINO CYKLER’S Gigant-Spurt over 10 omgange
kl. 
00.00 Æresrunde for 6-dagesløbets førende par

Fredag den 27. januar
kl. 17.30 Dørene åbnes
kl. 17.35 Præsentation af feltet til 3-dages Junior/Ungdom Cup. Flyvende
kl. 17.45 3-dages Junior/Ungdom Cup, 1. etape over 80 omgange
kl. 18.10 Æresrunde
kl. 18.15 FØTEX præsenterer 6 Dags Cup. 2. etape over 40 minutter.
kl. 18.55 Æresrunde. Etapevindere
kl. 19.00 POSTNORD Mini 6-dagesløb, 2. etape over 50 omgange.
kl. 19.20 Æresrunde POSTNORD Mini 6-dagesløb

kl. 19.30 Præsentation af 6-dagesfeltet
kl. 19.45 2. spurtserie, 6 spurter med 6 omg. mellemrum. 
1. spurt: ELITE MILJØ Spurten; 2. spurt: DACHSER Spurten; 3. spurt: STEFFCA Spurten; 
4. spurt: BELFOR Spurten; 5. spurt: BECKERS MALING Spurten; 
6. spurt: ATEA Spurten.
kl. 20.00 SISMIC BIKE WEAR præsenterer Par-Udskilningsløb med udskilning hver 3. omgang.
kl. 20.20 LUNDBÆK & HANSEN præsenterer Jagt over 60 minutter
kl. 21.25 Show: Musik
kl. 21.45 ADDRESS præsenterer LADIES CUP. Udskilningsløb med udskilning hver 2 omgang
kl. 22.00 SISMIC BIKE WEAR præsenterer Longest Lap
kl. 22.10 HANSEN TECHNOLOGIES Derny Grand Prix, Gruppe B (9-16) over 40 omgange.
kl. 22.25 GAVER UDEN GRÆNSER præsenterer 500 meter på tid med afløsning for to udvalgte par.
kl. 22.35 HANSEN TECHNOLOGIES Derny Grand Prix, Gruppe A (1-8) over 40 omgange
kl. 22.50 SISMIC BIKE WEAR præsenterer Udskilningsløb med udskilning hver 2. omgang
kl. 23.05 ADDRESS præsenterer LADIES CUP. Pointløb over 10 km
kl. 23.20 Musik: Fede Finn & Funny Boys
kl. 23.40 ØLSTYKKE DYREKLINIK præsenterer Omgang på tid for alle løbets par
kl. 00.10 HEINO CYKLER’S Gigant-Spurt over 10 omgange. (Sprint over 10 laps) - æresrunde (Lap of honour).
kl. 00.20 LUNDBÆK & HANSEN præsenterer jagt over 30 minutter
kl. 00.50 Æresrunde for 6-dagesløbets førende par

Lørdag den 28. januar
BTs eftermiddag
kl. 11.45 Dørene åbnes
kl. 11.55 3-dages Junior/Ungdom Cup, 2. etape over 100 omgange
kl. 
12.30 Æresrunde.
kl. 12.35 POSTNORD Mini 6-dagesløb, 3. etape over 40 omgange
kl. 12.55 Æresrunde POSTNORD Mini 6-dagesløb
kl. 
13.00 Præsentation af 6-dagesfeltet
kl. 13.15 3. spurtserie, 6 spurter med 6 omg. mellemrum. (Spurt hver sjette omgang) 
1. spurt: ELITE MILJØ Spurten; 2. spurt: DACHSER Spurten; 3. spurt: STAFFCA Spurten;
 4. spurt: BELFOR Spurten; 5. spurt: BECKERS MALING Spurten; 
6. spurt: ATEA Spurten
kl. 13.30 HANSEN TECHNOLOGIES Derny Grand Prix, Gruppe B (9-16)
kl. 13.40 SICMIC BIKE WEAR præsenterer Udskilningsløb med udskilning hver 2. omgang
kl. 13.55 HANSEN TECHNOLOGIES Derny Grand Prix, Gruppe A (1-8)
kl. 14.05 GAVER UDEN GRÆNSER præsenterer 500 meter på tid med afløsning for to udvalgte par
kl. 14.15 LUNDBÆK & HANSEN præsenterer Jagt over 75 omgange
kl. 14.35 POSTNORD Mini 6-dagesløb, 4. etape over 40 omgange
kl. 14.55 Æresrunde POSTNORD Mini 6-dagesløb
kl. 15.00 ADDRESS præsenterer LADIES CUP omgang på tid med flyvende start
kl. 15.20 BT siger tak for i eftermiddag

Lørdag aften program:
kl. 17:00 Rekordforsøg
kl. 17.30 Dørene åbnes
kl. 18.10 FØTEX præsenterer 6 Dages Cup. 3. etape over 60 minutter
kl. 19.10 Æresrunde
kl. 19.30 Præsentation af 6-dagesfeltet
kl. 19.45 4. spurtserie, 6 spurter med 6 omg. mellemrum: 1. spurt: ELITE MILJØ Spurten; 2. spurt: DACHSER Spurten; 3. spurt: STEFFCA Spurten; 4. spurt: BELFOR Spurten; 5. spurt: BECKERS MALING Spurten; 6. spurt: ATEA Spurten
kl. 20.00 SISMIC BIKE WEAR præsenterer Par-Udskilningsløb med udskilning hver 3. omgang
kl. 20.20 LUNDBÆK & HANSEN præsenterer Jagt over 60 minutter
kl. 21.25 Show: Musik
kl. 21.45 ADDRESS præsenterer LADIES CUP Udskilningsløb med udskilning hver 2 omgang
kl. 22.00 SISMIC BIKE WEAR præsenterer Longest Lap
kl. 22.10 HANSEN TECHNOLOGIES Derny Grand Prix, Gruppe B (9-16)
kl. 22.25 GAVER UDEN GRÆNSER præsenterer 500 meter på tid med afløsning for to udvalgte par
kl. 22.35 HANSEN TECHNOLOGIES Derny Grand Prix over 40 omgange, Gruppe A (1-8)
kl. 22.50 SISMIC BIKE WEAR præsenterer Udskilningsløb med udskilning hver 2. omgang
kl. 23.05 ADDRESS præsenterer LADIES CUP. Pointløb over 10 km
kl. 23.20 Musik: Fede Finn & Funny Boys
kl. 23.40 ØLSTYKKE DYREKLINIK præsenterer Omgang på tid for alle løbets par
kl. 00.10 ADDRESS præsenterer LADIES CUP. Scratch løb over 16 omgange (Æresrunde for samlet top-3)
kl. 00.20 HEINO CYKLER’S Gigant-Spurt over 10 omgange
kl. 00.30 LUNDBÆK & HANSEN præsenterer Jagt over 30 minutter
kl. 01.00 Æresrunde for 6-dagesløbets førende par

Søndag den 29. januar
PostNords store familiedag
kl. 12.00 Dørene åbnes
kl. 12.05 FØTEX præsenterer 6 Dages Cup. 4. etape over 40 minutter
kl. 12.45 Æresrunde
kl. 12.50 3-dages Junior/Ungdom Cup, FINALE 3. etape over 100 omgange
kl. 13.25 Æresrunder
kl. 13.30 POSTNORD Mini 6-dagesløb, 5. etape over 50 omgange
kl. 13.50 Æresrunde POSTNORD Mini 6-dagesløb
kl. 13.55 POSTNORD byder velkommen til Fastelavnsfest
kl. 14.00 Præsentation af 6-dagesfeltet
kl. 14.15 5. spurtserie, 6 spurter med 6 omg. Mellemrum 
1. spurt: ELITE MILJØ Spurten; 2. spurt: DACHSER Spurten; 3. Spurt: STEFFCA spurten; 
4. spurt: BELFOR Spurten; 5. spurt: BECKERS MALING Spurten; 
6. spurt: ATEA Spurten
kl. 14.30 Par Nr. 9 udfordrer Par Nr. 7 på ME MOVER
kl. 14.40 Danske 6-dagesryttere udvælger de bedst udklædte børn
kl. 14.55 HANSEN TECHNOLOGIES Derny Grand Prix, Gruppe B (9-16)
kl. 15.10 GAVER UDEN GRÆNSER præsenterer 500 meter på tid med afløsning for to udvalgte par
kl. 15.20 HANSEN TECHNOLOGIES Derny Grand Prix, Gruppe A (1-8)
kl. 15.35 ØLSTYKKE DYREKLINIK præsenterer Omgang på tid for alle løbets par
kl. 16.05 Show: Kæmpe Trylleshow på inderkredsen
kl. 16.25 POSTNORD Mini 6-dagesløb. Par-Udskilningsløb med udskilning hver 2. omgang
kl. 16.35 SISMIC BIKE WEAR præsenterer Longest Lap
kl. 16.40 HEINO CYKLER’S Gigant-Spurt over 10 omgange
kl. 16.50 LUNDBÆK & HANSEN præsenterer Jagt over 60 minutter
kl. 17.50 Æresrunde for 6-dagesløbets førende

Mandag den 30. januar
kl. 17.30 Dørene åbnes
kl. 
17.45 FØTEX præsenterer 6 Dages Cup. 5. etape over 60 minutter
kl. 
18.45 Æresrunde
kl. 18.50 POSTNORD Mini 6-dagesløb, 6. etape over 50 omgange
kl. 19.10 Æresrunde POSTNORD Mini 6-dagesløb
kl. 19.30 Præsentation af 6-dagesfeltet
kl. 
19.45 6. spurtserie, 6 spurter med 6 omg. mellemrum: 
1. spurt: ELITE MILJØ Spurten; 2. spurt: DACHSER Spurten; 3. spurt: STEFFCA Spurten;
4. spurt: BELFOR Spurten; 5. spurt: BECKERS MALING Spurten;
 6. spurt: ATEA Spurten
kl. 20.00 SISMIC BIKE WEAR præsenterer Par-Udskilningsløb med udskilning hver 3. omgang
kl. 
20.20 ØLSTYKKE DYREKLINIK præsenterer Omgang på tid for alle løbets par
kl. 20.55 SISMIC BIKE WEAR præsenterer Longest Lap
kl. 
21.00 HANSEN TECHNOLOGIES Derny Grand Prix, Finale for de 8 bedste par. 60 omgange med afløsning midtvejs. Præmieoverrækkelse
kl. 
21.20 SISMIC BIKE WEAR præsenterer Udskilningsløb med udskilning hver 2. omgang
kl. 21.30 Musik: Fede Finn & Funny Boys
kl. 21.50 GAVER UDEN GRÆNSER præsenterer 500 meter på tid med afløsning for to udvalgte par
kl. 
22.00 HEINO CYKLER’S Gigant-Spurt over 10 omgange
kl. 22.10 LUNDBÆK & HANSEN præsenterer 75 km Parløbshandicap
kl. 23.45 Æresrunde for 6-dagesløbets førende par

Tirsdag den 31. januar
kl. 17.30 Dørene åbnes.
kl. 17.45 FØTEX præsenterer 6 Dages Cup. 6. etape over 50 minutter
kl. 18.35 Æresrunder. Top-3 
18,45 POSTNORD Mini 6-dagesløb, 7. etape over 50 omgange
kl. 19.05 Æresrunder for alle POSTNORD Mini ryttere
kl. 19.40 Præsentation af 6-dagesfeltet
kl. 20.00 7. spurtserie, 6 spurter med 6 omg. mellemrum: 
1. spurt: ELITE MILJØ Spurten; 2. spurt: DACHSER Spurten; 3. spurt: STEFFCA Spurten; 
4. spurt: BELFOR Spurten; 5. spurt: BECKERS MALING Spurten; 
6. spurt: ATEA Spurten - Præmieoverrækkelse (Lap of honour)
kl. 20.25 LUNDBÆK & HANSEN præsenterer Jagt over 30 minutter
kl. 21.00 Præsentation af vinderne i FØTEX 6 Dages Cup &amp; POSTNORD Mini 6-dagesløb
kl. 21.05 SISMIC BIKE WEAR præsenterer Longest Lap
kl. 21.15 SISMIC BIKE WEAR præsenterer Par-Udskilningsløb med udskilning i hver 2. omgang
kl. 21.35 GAVER UDEN GRÆNSER præsenterer 500 meter på tid med afløsning for to udvalgte par
kl. 21.45 TIME TO SAY GOODBYE – Bye bye Alex…
kl. 21.55 HANSEN TECHNOLOGIES Derny Super-Revanche for de 8 bedste par. 60 omgange med afløsning midtvejs.
kl. 22.15 ØLSTYKKE DYREKLINIK præsenterer Omgang på tid for alle løbets par
kl. 22.50 HEINO CYKLER’S Gigant-Spurt over 10 omgange
kl. 23.00 LUNDBÆK & HANSEN præsenterer den store Finalejagt over 1 time
kl. 00.00 Sejrsceremoni og æresrunder for løbets tre bedste par